Karanlık ağ sosyal medyada paylaşılan çocuk fotoğraflarını otomatik olarak topluyor. Çocuklarınızın fotoğrafını paylaşınca ne oluyor? Bir sürü şey oluyor aslında, ancak ben Alman Influencer ve oyuncu Nina Bott‘un çocuklarının başına geleni anlatarak başlayayım. Aşağıda bir fotoğrafını koyduğum Nina Bott profesyonel olarak kullandığı Instagram kanalında çocuklarının fotoğraflarını da paylaşıyordu.

nina-bott

Bir gün Nina’ya isimsiz bir ihbar geldi ve oğlu Lio’nun fotoğraflarının karanlık ağda (dark net) olduğu söylendi. Nina verilen web adresini açtığında oğlunun bir pedo* ağında listelendiğini ve oğlunun fotoğrafının altında yıldızlar olduğunu gördü. Bu yıldızlar ne anlama geliyordu?

Buradan itibaren 18+ dır. Çocuklarınıza okutmayınız. Karanlık ağda çocuk istismarcılarının oluşturduğu forumlar var. Bu forumlarda fotoğrafları bu şekilde çalınan çocuklar listeleniyor. Çeşit çeşit konu başlıkları var. Örneğin bir tanesi “bebekle ilişki”. İşte o konu başlığında Nina’nın bebeğinin alt bezi ile fotosu ve altında yıldızlar. Yıldızlarda yazanlara geçelim:

Karanlık Ağ ve Nina Bott'un oğluna ait sapık sayfa

Solda Lio’nun fotoğrafı var, sağında o resmi koyan podo*nin fantezisi. Alttaki yıldızlarda ise bebeği kategorilere göre değerlendirmişler. İlişkiye girilebilirlik, yüz güzelliği, tatlılık, form gibi. İsterseniz biraz da dark netten bahsedelim. Bu sitelere sizin bizim tarayıcılarla girilmiyor. Özel tarayıcıları var, VPN tüneline girmek için kullanılanlardan. O tarayıcıdan sende olsa da giremezsin. Şifre lazım, şifre için referans, referans için de sana güvenmeleri gerekiyor. Peki sana nasıl güvenecekler? “Vallahi ben sapığım” dediğinde olmuyor. Oraya onların beğeneceği türden fotoğraflar (yani çıplak çocuk fotoğrafları) sağlaman gerekiyor.

mathew-falder

Yukarıdaki fotoğraftaki adam seks suçlusu Mathew Falder, 32 yaşında dark net müdavimi. Şimdi hapiste… İşi çıplak çocuk fotoğrafı bulmaktı. Nasıl yapıyordu biliyor musun? Annesinin paylaştığı fotoğrafı alıyor eğer çıplak değilse fotoşopla hallediveriyordu. Polisler Mathew’in bilgisayarında çocuk fotoğraflarını otomatik indiren uygulama buldular. Yani Mathew forumda fantezi dünyasında diğer sapıklarla takılırken, bilgisayarı hesap hesap gezip paylaşılmış çocuk fotoğraflarını indiriyordu.

“Benim çocuk büyük, ona yapmazlar” mı diyorsun? Bir daha düşün. Sosyal medyaya yeni girmiş çocuklarla romantik sohbet kuruyorlar. İşi ilerletip onlardan günün tabiri ile “nude” foto istiyorlar. Veren var mı? Hem de ne çok…Sadece “nude at” yöntemiyle olmuyor. Bir de şantaj var. Çocuğunun fotoğrafını çıplak fotoşoplayıp ona gönderiyorlar. “Eğer bana özel bölge fotonu göndermezsen bu (fotoşoplu) fotoyu ifşa ederim, bütün ailen, arkadaşların görür” diyorlar. Bu şantaja inanıp özel fotoğrafını gönderen kaç çocuk var biliyor musun? Bak yanda resimleri duruyor.

dark-net-chisl-profiles

Dark nette daha ne konu başlıkları var bak: “Liseliyle..”, “okul çocuğu…”, “yaşlı seven kız”. Şimdi “çocuk benim çocuğum, paylaşırım, paylaşmam” diyorsan sen bilirsin. Ha bir de senin çocuğun olmayan çocukları, hem de yüzme kursundan mayolu paylaşıyorsan bence yandın. Artık bir akıllanın da PAYLAŞMAYIN!

Bu yazıyı dilediğin platformda paylaşabilirsin!

0 0 oy
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments