By Published On: Aralık 20th, 20190 Comments on İnternet Babalarından Baba DayanışmaViews: 146

İbrahim: Üç kız büyüten baba, Mustafa: Bizim Ufaklık, Özgür: Entel Baba, Murat: Engelsiz Baba ve Çağdaş: Bankada Bir Baba… Bu babaların ortak bir özelliği var, hepsi çocuklarının bakımında sorumluluğunu yerine getiren, daha mutlu, daha öz güveni yüksek, daha başarılı, hayattan daha çok zevk alan, başarılarının tadını çıkartmasını bilen, sağlıklı bir yuva kurabilmek için doğru seçimi yapabilen ve topluma faydalı çocuklar yetiştirmek. Yani iyi birer ebeveyn olabilmek

İki hafta önce Ankara’da toplandık. Adı da “İnternet babaları Ankara buluşması“… “İnternet Babaları” dedim çünkü bir de amacımız var. Sorumlu ve ilgili bir baba olmanın daha mutlu, daha gelişmiş bir toplum için hayati olduğunu biliyor ve tecrübelerimizi İnternet’te paylaşıyoruz.

İçimizde bu türden girişimleri gerçekleştirme ustası olan İbrahim bizleri bir araya getirdiği gibi bir de ödev vermişti. Hepimiz babalığa dair kısa bir cümle hazırlayıp, 60 saniyeyi geçmeyen bir videoda bu cümleleri birleştirecektik.

Bugün yukarıda gördüğünüz video, o akşam heyecanla çekilmiş ve iyiliği bulaştırmaya adanmış bir videodur. Amacı sorumlu ve ilgili babalığı yayabildiğimiz kadar çok kişiye yaymak.

Başlığa “Baba Dayanışma” yazdığım için hanımefendiler bizi yanlış anlamasın lütfen. Bu dayanışma çocuk bakımının “anneye dayatılan” bir görev değil babaların eşiyle birlikte alacağı bir sorumluluk olduğu bilincini yaymak için. Çocuğunun duygularını anlayan, onun gelişiminde yer alan bir babanın, çocuğun yaşamına çok büyük şeyler katacağını biliyoruz.

Son olarak bu videoyu hazırlayan Mustafa Ökdem‘e, iyi ebeveynlikten yana tüm girişimlere destek olan Sie Türkiye‘ye ve elbette tüm bunlara vesile olan başta İbrahim olmak üzere sayısı 50’yi geçen tüm İnternet babalarına teşekkür ederim.

İyi bir dünya için, iyilik bulaşıcı olsun…

Bu yazıyı dilediğin platformda paylaşabilirsin!

0 0 oy
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments