Bugün sizlerle bir başarı hikayesini paylaşmak istiyorum. Yazacağım satırları Çankaya Grup‘un CEO’su Ömer Nasuhi Öztürk’e ait bir paylaşımdan öğrenerek derledim. Kişisel başarının temellerinden biri olan “hayallerimizden vazgeçmemek” başlığına çok güzel bir örnek.

Sylvester Stallone yüzünün sol alt kısmı felçli doğmuştu, ve konuşması da düzgün değildi. New York’a geldiğinde kimse ona aktörlükte iş vermedi. O kadar fakirdi ki köpeği Butkus ile birlikte otobüs terminalinde 3 hafta yattı.

Parası bitip köpeğini tanımadığı bir yabancıya 25 dolara satmak zorunda kaldığı gün en dibe vurduğu andı.

Bir gün Muhammed Ali’nin bir maçını izlerken Ali ona ilham kaynağı oldu ve Rocky Filmi‘nin tüm senaryosunu 3 günde yazdı. Prodüktör buldu, ona 125.000 dolar önerdiler, ama tek bir sorun vardı, filmde Rocky’yi başkası oynayacaktı. Kabul etmedi. Haftalar sonra ona 325.000 dolar teklif ettiler, ama yine kabul etmedi. En sonunda onun oynamasına izin verdiler, ama 35.000 dolar teklif ettiler ve kabul etti.

Aldığı 35.000 doların 15.000’ini Butkus’u satın alan adamı bulmak için harcadı, ve köpeğini geri aldı. Filmde oynattığı köpek Butkus kendi köpeğiydi. Rocky Stallone’ye toplamda 200 milyon dolar kazandırdı…

Gerçekten iyi olduğuna inandığınız bir fikriniz varsa, sırf aptalın biri öyle dedi diye vazgeçmeyin. – Stan Lee (MARVEL)

Bu yazıyı dilediğin platformda paylaşabilirsin!

0 0 oy
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments