Bugün hem gençler hem de yetişkinler için önemli olan “sosyal medya hesaplarınızda gizlilik” konusuna değinmek istiyorum. Eğer bir işletme hesabınız yoksa sosyal medya hesabınızın gizlilik ayarları nasıl olmalı anlatmaya çalıştım.

Özellikle gençler daha fazla takipçi ve beğeni kazanmak için hesaplarını “herkese açık” yapıyor. Kimi yetişkinler de bu ayarı bilmediği için ya da zamanında öyle ayarlayıp bıraktığı için hesabı herkese görünür oluyor.

Bugün sosyal medya hesaplarımızı kontrol etmek ve hesabımızı sadece kendi iznimizle görülebilecek hale getirmenin tam zamanı.

Hesabımız gizli olmazsa ne olur?

Hesabınız herkese açık şekilde ayarlıysa sosyal medyada herkes paylaşımlarınızı görebilir. Daha önemlisi hükümetler, iş başvurusu yaptığınız şirketin yöneticileri, veri analiz şirketleri ya da müşteri arayan pazarlamacılar hesabınızı görebilir hakkınızda bilgi sahibi olabilirler.

Bunun olmaması için sosyal medya hesabınızın gizlilik ayarlarını nasıl yapacağınıza dair kısa bir video hazırladım. Bu videoya bakarak siz de hesabınızı gizli hale getirin. İleride istemediğiniz durumlarla karşılaşmayın!

Bu yazıyı dilediğin platformda paylaşabilirsin!

0 0 oy
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments