Hepimizin İnternet dünyası şekillenirken edindiğimiz Hotmail, Yahoo, Superonline veya Gmail gibi kişisel e-posta hesapları vardır. Hatta Android kullanıcıysanız büyük olasılıkla bir Gmail hesabınız mevcuttur.

Eğer çalışıyorsanız bir de işyeriniz tarafından sağlanan kurumsal e-posta hesabınız mevcuttur. Peki hangisini kullanacağız?

Kurumsal e-posta hesabı nasıl kullanılır?

Cevap basit gibi gelebilir. Çalıştığınız kurumla ilgili her türlü yazışmayı kurumsal e-postanızla yaparsınız. Evet bu çok doğru. Ancak çalıştığınız kurum için bile olsa aboneliklerinizi kişisel hesabınızla yapmakta fayda var. Unutmayın kurumdan herhangi bir sebeple ayrıldığınızda bu hesabınız silinecek, iş başvurusu vb. mailler hep kişisel hesabınıza gelecektir.

Kurumsal e-posta yazışmaları bambaşka bir konu ve bu konu hakkında da bir kaç yazı yazmayı planlıyorum.

Kişisel e-posta hesabı nasıl kullanılır?

Gelelim kişisel e-posta hesabımıza…

  • Alışveriş sitelerine kaydolmak,
  • İş ararken CV göndermek,
  • Çeşitli abonelikler,
  • Aileniz ve arkadaşlarınızla yazışmak

Kişisel hesabınızla yapacağınız eylemlerin başlıcalarıdır. İşyerinizden bir arkadaşınıza komik bir paylaşımı asla kurumsal hesabınızla yapmamalısınız.

Son olarak kişisel e-posta hesabınız kalıcı, kurumsal hesabınız ise geçicidir. Bu nedenle size sürekli ulaşmasını istediğiniz kişi ve kurumlara kalıcı olanı vermeniz gerekir.

Sebest çalıyorsanız kurumsal bir hesaba ihtiyacınız var mı?

Eğer serbest çalışıyorsanız, kurumsal bir e-posta hesabı almanız sizi daha profesyonel gösterecektir. Yine de isminize ait bir Google ya da Microsoft hesabı alabildiyseniz bu da işinizi görür. Ancak birinci seçenek biraz paraya kıyıp profesyonel hesap kullanmaktır. orhantoker123@google ya da orhantoker06@hotmail gibi hesaplar sizi hiç de işinizi biliyormuş gibi göstermeyecektir.

Bu yazıyı dilediğin platformda paylaşabilirsin!

0 0 oy
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments