Merhaba değerli takipçiler,

Dijital yaşamda her zaman yanımızdan ayırmadığımız mobil cihazlarımızı daha verimli kullanmak elimizde. Cep telefonunuzu sadece birilerini aramak için kullananlardansanız bu yazıdan sonra fikriniz değişebilir.

Google takvim Google’ın bize ücretsiz sunduğu özelliklerden biri. Eğer bir Google hesabınız varsa takvim uygulamasına zaten sahipsiniz. Symbian OS yüklü olan NOKIA telefonumda çevrimdışı takvimi kullanarak başladığım bu yolculukta Google’ın takvimi harika olanaklar sunuyor.

Google Play Store‘dan mobil cihazınıza yükleyebileceğiniz uygulama masaüstü için doğrudan web tarayıcınızda da çalışıyor.

Uygulamanın en güzel yanı takviminizin çevrim-içi olması. Yani masaüstünde çalışırken kaydettiğiniz bir etkinlik siz hiç bir şey yapmadan mobil cihazınızda da beliriyor. (Elbette tam tersi de…)

Takvimin bir güzel yanı da etkinlikleri diğer kullanıcılarla paylaşabiliyorsunuz. Yani örneğin bir açılışa davet etmek istediğiniz arkadaşlarınızı, etkinliği paylaşarak çağırabiliyorsunuz.

Kullandıkça seveceğiniz ve daha verimli olmanızı sağlayacağına inandığım bir uygulama.

Google takvim uygulaması kişisel bilgilerimi topluyor mu?

Evet topluyor. Ancak doktorunuzla olan randevunuz Google’ı ilgilendirmiyor. Ne sıklıkta doktora gittiğiniz, hangi doktora gittiğiniz bilgilerini topluyor. İleride bu bilgileri yine size ilgili reklamları göstermek için kullanıyor. Dijital yaşamda bundan kaçış yok.

Google takvim uygulamasının profesyonel sürümü mevcut mu?

Evet mevcut. Google’ın Gsuite platformuna kullanıcı başına aylık 5 dolar vererek kurumsal hesap açabilirsiniz. Bu takviminizi ve hesaplarınızı şirket takvimi hesaplarına döndürecektir. Ancak bu sürümde bile iş sırlarınızı paylaşmak için olmasa da bilgileriniz toplanmaya devam edecektir.

Bu yazıyı dilediğin platformda paylaşabilirsin!

0 0 oy
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments