Instagram’ın içindeki DM (Direct Message) özelliği ağınızı büyütmek için önemli bir fırsat sunuyor.

“Sorununuzu nasıl çözebiliriz?” ya da “işinize nasıl değer katabiliriz” gibi cümleler iş dünyasında başarılı olmanın ilk adımlarıdır. Yani ilişki kur, değer kat ondan sonra iste.

Önce işinizle ilgili alanları araştırın!

İnstagramda işinizle ilgili etiketleri araştırmakla başlayın.

instagram etiketlerinde arama yapmak

Örneğin dijital güvenlik ile ilgili neler var bakmak istiyorsunuz. Etiketin üzerine basın ve listeye gözatın. Unutmayın 100,000 takipçisi olan değil etkili iletişime sahip hesaplar daha değerlidir.

Sadece 150~200 takipçisi olup da her paylaşımı için 50~60 etkileşime sahip olan hesaplar göreceksiniz. Bu hesaplar takipçilerine değer veriyor demektir. Daha önce söylemiştim: Takipçi sayısı bir şey ifade etmez!

Evet takipçilerine önem veren etkileşimi iyi olduğunu düşündüğünüz hesabı şöyle bir inceleyin. Neleri beğenmiş, neleri beğenmemiş, kimlerle daha çok etkileşime girmiş.

Eyleme geçin!

Evet iletişim kurmak istediğiniz hesaba karar verdiniz. Artık DM ile eyleme geçme zamanı. Ama hemen aklınıza gelen ilk şeyi yazmamalısınız. Böyle değerli hesaplardan herkes bir şey ister. Eğer mesajınıza karşılık almak istiyorsanız görmezden gelinecek bir istek değil, önce ona değer katacak bir şey yazmalısınız.

instagram doğrudan mesaj

Bu mesajınız kontak kurmaya çalıştığınız hesap için bir değer teklif etmektedir. Eğer o hesap video hazırlamakta zorluk çekiyorsa onun için iyi bir fırsat yaratacaktır.

Şunu unutmayın: “Her olumlu yanıt karşısında 100 hayır alacaksınız!”. Bu nedenle denemekten vazgeçmeyin.

Geliştirmeye devam edin!

Bir defa bağ kurduğunuzda istediğinizi aldığınızı düşünüp sadece takibe takip taktiğine geri dönmeyin. O hesapla ilişkilerinizi geliştirmeye devam edin. Çapraz bağlantılar ve paylaşımlar diğerlerine göre 5~10 kat daha fazla etkileşim alıyor.

Bu yazıyı dilediğin platformda paylaşabilirsin!

0 0 oy
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments