Merhaba değerli ebeveynler ve çocuklar. Yaz tatilinde bol bol vaktimiz var. Bu değerli vakitte elbette dinleneceğiz, bilgisayar oyunları oynayacağız ve arkadaşlarımızla vakit geçireceğiz. Ancak vakit çok ve bu vakit değerlendirmek için biraz yabancı dilimizi geliştirmek zarar vermez.

Telefon, tablet ve bilgisayarlarımızda yabancı dil öğrenmek için oldukça güzel uygulamalar var. Ayrıca bazı Youtube kanalları da daha küçük çocuklar için oldukça iyi.

Tablet ve telefon uygulamaları ile yabancı dil öğrenilir mi?

Gayet de güzel öğrenilir. Zamanında kasetle nasıl öğrendiysek, mobil uygulamalarla hem görsel, hem işitsel hem de interaktif biçimlerde dil öğrenilir. Yani bizim imkanlarımıza oranla üç katı daha iyi.

Yabancı dil öğrenmek için mobil uygulamalar

Mobil uygulamalar daha çok 6 yaşından büyük çocuklar için uygundur. Bu yaştan daha küçükse video ile öğrenme yolu daha doğru olacaktır. İşte size benim seçtiğim ve tavsiye edebileceğim 3 uygulama:

Mondly

mondly

Mondly 33 dilden birini sıfırdan başlayarak öğrenmenizi sağlayan harika bir uygulama. Günlük hedefler koyup, bu hedefler doğrultusunda harika ayarlanmış adımlarla yavaş yavaş yükseliyorsunuz. Uygulamanın puanlama sistemi ve ödül mekanizması sizi teşvik ediyor. Kesinlikle öneririm. Uygulama ücretsiz, ancak premium kullanımda daha fazla içerik ve birden fazla dil kullanma şansınız var. Zaman zaman çok iyi indirimler öneriliyor.

Fiyatı: Yıllık 179 TL.- / Yıl iOS, Android, PC

Duolingo

duolingo

Aslında Duolingo benim ilk favorilerimdendi ancak zamanla Mondly onu geçti. Eğer İngilizce öğrenmek istiyorsanız harika bir uygulama. Tıpkı Mondly gibi Duolingo’da da başarı adımları ve puanlama sistemi var. Ders içerikleri iyi ayarlanmış. Ancak ileri derslerde biraz sıkcı olmaya başlıyor. Uygulama ücretsiz, ücretli versiyonunda reklam yok, ilerleme sınavı, sağlık kalkanı ve çevrimdışı kurslar yer alıyor.

iOS, Android, PC

Memrise

memrise

Memrise daha büyük yaşlardaki çocuklara tavsiye edilebilir. 6-13 yaş arası için biraz sıkcı ve karışık gelebilir. Bu uygulamada da kurslar ve başarı basamakları olsa da diğer ikisi gibi görseller yerine kısa videolar ve metin tabanlı kurslar var. Yine de dil öğrenmek için iyi araçlardan biri.

Fiyatı: 150 TL.-/ Yıl iOS, Android, PC

6 yaşından küçükler için YouTube tavsiyeleri

6 Yaşından önce puanlama sistemi yerine daha görsel ve işitsel öğrenme yolları uygundur. Günde 15 dakika seyredilecek videolar ile dili tanıma ve temel kelimeleri öğrenmek mümkündür.

Learn English With Om Mom

Om Mom çok sevilen bir çizgi kahraman. Om Mom youtube kanalında İngilizce öğrenme amaçlı oynatma listesi var. Bu kanalı İnstagramd’an takipçim @momofacutiepie tavsiye etti.

Flocobulary Language Arts

Bu kanalı da çocukların yabancı dil öğrenmesi için tavsiye edebilirim.

Güncelleme: Çocukların İngilizce öğrenebileceği 9 harika uygulama

Uygulamaları Instagram paylaşımımda görebilirsiniz.

Umarım yardımcı olabildim.

Bu yazıyı dilediğin platformda paylaşabilirsin!

0 0 oy
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
MEHMET SERDAR KARADUMAN
MEHMET SERDAR KARADUMAN
4 yıl önce

Ben Busuu yu tavsiye edebilirim. Oldukça eğlenceli.Tek dil ücretsiz.Sevgiler